تاریخچه پیدایش برند کفش و پوشاک پوما

 

 

پوما PUMA که یک شرکت اصلا” آلمانی اما چند ملیتی است، امروزه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکتهای سازنده کفش و پوشاک ورزشی به حساب می‌آید.
این شرکت در سال ۱۹۲۴در شهر هرتزوگن‌آوراخ (Herzogenaurach) آلمان اصلابنامGebrueder Dassler Schuhfabrik یا همان کارخانه کفش سازی برادران داسلر” توسط رودولف داسلر (Rudolf Dassler) برادر آدولف داسلر(Adolf Dassler) بنیانگذار آدیداس – وبا همکاری برادرش آدولف راه اندازی شد.

از همان ابتدا این شرکت کفشهای ورزشی راحت و سبک و نه چندان گران نسبت به کفشهای دیگر مانند آدیداس را ارایه کرد، که اتفاقا” محصولات آن طرفداران زیادی هم پیدا کرد.
در سال ۱۹۴۸، رودولف داسلر نام این شرکت را به “PUMA Schuhfabrik” تغییر داد. رودولف از همان ابتدا به فکر جهانی شدن و فروش محصولاتش در بازارهای جهانی بود. در سال ۱۹۸۶این شرکت به سهامی عام تبدیل گشت و توانست وارد بورس سهام شود.
PUMAاکنون حامی بسیاری از تیمها و باشگاه‌های ورزشی در سراسرجهان است. این شرکت با حمایت تیمها و بازیکنان معتبر سعی می‌کند که بازار خود را نیز گسترش دهد.
در سال ۱۹۹۸، هنگامی که تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی فرانسه راه پیدا کرد، این پوما بود که حامی تیم ملی ایران شد و تجهیزات و پوشاک ورزشی تیم ملی را فراهم کرد.
پوما همچنین حامی برخی بازیکنان معتبر جهان است.
برای مثال فردریک لیونگبرگ (Fredrik Ljungberg) بازیکن باشگاه فوتبال آرسنال(Arsenal) شهر لندن، یکی از بازیکنانی است که پوما حامی و به اصطلاح اسپانسر اوست. طی قراردادی که پوما با لیونبرگ امضا کرده است، لیونبرگ موظف است تا پایان قرارداد در بازیهای رسمی از کفش پوما استفاده کند.
درآمد این شرکت هر ساله رو به رشد بوده، برای مثال در سال ۲۰۰۳میزان سود پوما ۱٬۲۴۰میلیون یورو اعلام شده است.محصولات پوما از کفش نیز فراتر رفته، بطوریکه همکنون این شرکت انواع پوشاک ورزشی و تجهیزات مختلف دیگر را نیز تولید می‌کند.
همکنون پوما دارای بیش از سه هزار کارمند در سراسر جهان است و محصولات خود را از طریق نمایندگی‌های رسمی خود در ۸۰کشور جهان عرضه می‌کند.

 

You may also like...

0 thoughts on “تاریخچه پیدایش برند کفش و پوشاک پوما”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *